Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych w znacznym stopniu redukuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów, co w obecnej sytuacji jest bardzo ważne.

Sam proces ozonowania jest bardzo prosty i nie wymaga fachowej wiedzy, jest jednak czasochłonny dlatego wprowadziliśmy możliwość wypożyczenia urządzenia i przeprowadzenia procesu samodzielnie.

Ozonator stawiasz kolejno w każdym pomieszczeniu domu/mieszkania i po podłączeniu do prądu włączasz urządzenie, po czym natychmiast opuszczasz pomieszczenie zamykając drzwi. Ozonator powinien pracować w każdym pomieszczeniu ok 30-60 min w zależności od powierzchni. Z pomieszczeń należy uprzednio zabrać kwiatki.

WYPOŻYCZ

 

DOM

Odór papierosowy: jego liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne w zetknięciu z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Neutralizuje zapach w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu.

Likwidacja niechcianych zapachów: ozon na stałe likwiduje zapach stęchlizny, spalenizny, zapachy odzwierzęce, zapach potu, moczu, kału oraz inne organiczne lub nieorganiczne zapachy uciążliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia. W domu– w kuchni likwiduje zapach przypalonych potraw.

Likwidacja insektów: szybko usuwa wszystkie owady latające: muchy, komary, osy, szerszenie, mole, i in.; owady biegające: pająki, karaczany, prusaki, pluskwy, wszy, roztocza, obrzeżki, kleszcze, mole, mrówki faraona, mrówki czarne i in.; owady pełzające: rybiki cukrowe i wszelkiego rodzaju larwy w okresie przeobrażania zupełnego.

Likwiduje alergeny: roztocza, pyłki roślin, grzyby (pleśnie); niewielkie stężenia ozonu powodują całkowitą eliminację w pomieszczeniu roztoczy zasiedlających najmniejsze przestrzenie naszych domów, dywany, wykładziny, tapicerki.

BUDOWNICTWO

Ozon likwiduje zapachy po malowaniu, remontach, chemii budowlanej – ważne w pokojach dla dzieci, starszych oraz chorych np. alergików. Całkowicie eliminowane są roztocza i inne alergeny. Ozonować można nie tylko całe pomieszczenia, ale i pojedyncze przedmioty np. dywan, kanapa, wnętrze szafy lub garderoby oraz ich zawartości.